adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
29 2021
kategoria:
Aktualności
Bezpłatne badania anty-HCV
Bezpłatne badania anty-HCV

Zachęcamy mieszkańców Czeladzi do skorzystania z bezpłatnego badania z krwi w kierunku HCV. Badanie można wykonać w punkcie ALAB Laboratoria znajdującym się w Czeladzi przy ulicy Kościelnej 5.

Badanie anty-HCV polega na pobraniu krwi, dzięki któremu zostanie określone, czy nasz organizm miał kontakt z wirusem. Aby je wykonać nie potrzeba skierowania, nie trzeba również być na czczo. W przypadku, jeśli wynik okaże się dodatni, Laboratorium przeprowadzi dalszą, bezpłatną diagnostykę, która pozwoli na określenie czy zakażenie HCV jest nadal aktywne.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji profilaktycznej wraz z zaktualizowanym wykazem wszystkich placówek na terenie Polski, w których można skorzystać z bezpłatnego badania anty-HCV, znajdą Państwo na stronie www.alablaboratoria.pl lub pod numerem bezpłatnej infolinii 669-050-521 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00–20:00.

Akcja trwa do końca roku bieżącego.

Dbajmy o nasze zdrowie!

HCV to śmiertelny wirus, który prowadzi do zapalenia wątroby (WZW typu C). Nieleczony może powodować marskość wątroby i rozwój raka. Niestety wirus HCV przez lata nie daje charakterystycznych objawów choroby, do zakażenia nim dochodzi w wyniku przerwania ciągłości skóry, np. skaleczenia, w sytuacji gdy do organizmu osoby zdrowej dostanie się niewielka, a nawet niewidoczna gołym okiem ilość krwi zakażonej. Wczesne wykrycie wirusa HCV w organizmie to niemal 100% szansa na wyleczenie.

 

 Bezpłatne badania anty-HCV

 

Źródło: Wydział Edukacji i Polityki Społecznej

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry