adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
15 2021
kategoria:
Aktualności
Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych
Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi przystąpiła do nowej usługi dostępu do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) Academica, utworzonej przez Bibliotekę Narodową.

Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Umożliwia dostęp do 3,4 miliona publikacji, zarówno z zasobów z domeny publicznej, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego.

Bezpłatna rejestracja użytkowników odbywa się w Czytelni Naukowej w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi przy ul. 1 Maja 27. Tam też zlokalizowany jest terminal do korzystania z zasobów.

Aby skorzystać z bazy, należy:

Będąc zarejestrowanym użytkownikiem systemu można:

  • czytać teksty publikacji naukowych chronionych prawem autorskim udostępnionych użytkownikowi wyłącznie na wydzielonym terminalu w Czytelni Naukowej
  • logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu
  • dokonywać na domowym komputerze rezerwacji wybranych publikacji w systemie (rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym).

UWAGA!
W przypadku podejrzenia, że doszło do naruszenia Regulaminu CWPN Academica, a w szczególności naruszenia autorskich praw majątkowych lub innych praw osób trzecich przez Użytkownika indywidualnego, Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi jest zobowiązana do - na żądanie Biblioteki Narodowej - udostępnienia danych Użytkownika indywidualnego, pozwalających na jego identyfikację.

Źródło: Katarzyna Bojko, Miejska Biblioteka Publiczna

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry