adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
29 2020
kategoria:
Aktualności
Podpisanie umowy na rewitalizację cechowni
Podpisanie umowy na rewitalizację cechowni

29 lipca w budynku Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia podpisano wartą  niemal 31 milionów złotych umowę pomiędzy Miastem Czeladź a warszawską firmą Anna-Bud, której przedmiotem jest rewitalizacja budynku cechowni na terenie byłej Kopalni „Saturn”. Dzięki niej, w ciągu dwóch najbliższych lat w miejscu tym powstanie Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa Węglowego.

Cieszę się, że dzięki tej inwestycji Czeladź zyska unikatowy obiekt w skali całego regionu. Jestem przekonany, że w ciągu dwóch lat to miejsce zmieni się nie do poznania, a Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa Węglowego stanie się ważnym punktem turystycznym na mapie naszego województwa. – mówi burmistrz
Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.

W imieniu firmy Anna-Bud umowę podpisała prezes zarządu, Anna Bartela. Do przetargu na przebudowę budynku stanęło osiem podmiotów, z których najkorzystniejszą ofertę złożyła warszawska firma Anna-Bud. Rewitalizacja budynku cechowni będzie możliwa dzięki uzyskaniu przez Czeladź dofinansowania ze środków unijnych w kwocie ponad 19 milionów złotych. Prawdopodobnie będzie to największa inwestycja realizowana przez władze miasta w nadchodzącej dekadzie.

Warto dodać, że po zakończeniu prac budowalnych, Czeladź zyska również nowoczesną mediatekę w kształcie bryły węgla, która będzie mieścić się w zrewitalizowanym budynku cechowni. To nie pierwsza inwestycja miasta realizowana na terenach dawnej Kopalni „Saturn”. Od 2013 roku w Czeladzi funkcjonuje Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, a w ubiegłym roku w wyremontowanych budynkach warsztatów elektrycznych i transformatorowni, uruchomiono Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej „Saturn”.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Muzeum Górnictwa Podpisanie umowy - Informacja 29.07.2020.pdf 20-07-29 15:05 261.78KB pobierz plik: Muzeum Górnictwa Podpisanie umowy - Informacja 29.07.2020.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry