do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
08 listopada 2019
kategoria:
Aktualności
Laureaci "Pierścieni Saturna 2019" 

Podczas uroczystości, która odbyła się w piątek 8 listopada, w Kopalni Kultury poznaliśmy Laureatów tegorocznych Nagród Burmistrza Miasta Czeladź "Pierścieni Saturna".

"Pierścień Saturna" to laur nawiązujący swą nazwą do historii i tradycji Czeladzi. Honoruje się nimi osoby wyjątkowe, reprezentujące środowiska gospodarcze, społeczne i artystyczne, których działalność zmienia nasze miasto i wyzwala pozytywną energię do podejmowanych nowych wyzwań.

Nagrodę Burmistrza Miasta Czeladź "Pierścień Saturna 2019" otrzymali:

Akademia Wyobraźni Kajune

Działająca od kilku lat w Czeladzi Akademia Wyobraźni „KAJUNE” skupia wokół siebie artystycznie uzdolnione dzieci oraz młodzież. Nad ich rozwojem czuwa grono instruktorów i specjalistów z różnych dziedzin sztuki. Efekty ich wspólnej pracy widoczne są podczas wielu konkursów i festiwali o zasięgu lokalnym i regionalnym, a nawet ogólnopolskim, z których zespoły i soliści powracają z najwyższymi laurami. Młodzi artyści są podziwiani na estradach miejskich, uświetniając swoimi występami największe imprezy. Urozmaicona oferta programowa doskonale wpisuje się w prowadzoną przez Miasto Czeladź politykę kulturalną, w której edukacja poprzez sztukę zajmuje poczesne miejsce.

Cafe Desa

Kilka lat temu w pejzażu rynku Starego Miasta Czeladzi pojawiła się „Cafe Desa”, której właściciele nadaliście niepowtarzalny wystrój i przyjazny klimat. Szybko stała się jednym z ulubionych miejsc bywalców tej części miasta. Ale nie tylko, bowiem dogodna lokalizacja a także serdeczność właścicieli sprawiła, że „Cafe Desa” stała się partnerem wydarzeń kulturalnych, których głównym organizatorem jest Miasto Czeladź.
Ambicje „Cafe Desa” nie ograniczają się wyłącznie do swojej podstawowej, gastronomicznej działalności, lecz właściciele podejmują także trud organizowania spotkań o charakterze artystycznym, bądź literackim. Stała się więc „Cafe Desa” kolejnym przyjaznym adresem dla ludzi kultury, tym samym wzbogacając ofertę Miasta w tym zakresie.

Sławomir Chrzanowski

Festiwal AVE MARIA od pierwszej edycji, czyli od momentu powołania go do życia (a od tamtego czasu minęło już 20 lat), jest wielką wartością dla melomanów z naszego miasta, jak i całego Zagłębia Dąbrowskiego, a także dla organizatorów i współorganizatorów tego wielkiego święta muzyki. Dzieje się tak za sprawą wybitnych artystów w nim uczestniczących, jak też osób, które decydują o jego kształcie artystycznym.
Sławomir Chrzanowski związany jest z festiwalem w podwójnej roli – jako Dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej, której muzycy już wielokrotnie gościli podczas festiwalu, a od pięciu lat jako Dyrektor festiwalu, nadaje artystyczny szlif całemu wydarzeniu. Dyrektor Chrzanowski nie mógł przybyć na galę. Nagroda zostanie wręczona podczas Festiwalu Ave Maria w maju 2020 roku.

Stowarzyszenie Czeladź Biega

Bieganie rekreacyjne i uprawianie marszów nordic walking stało się wyznacznikiem nowoczesnego i zdrowego trybu życia. Członkowie stowarzyszenia „Czeladź Biega” nie ograniczają się do treningów czy uczestnictwa w organizowanych biegach przez inne podmioty, lecz również sami podejmują wysiłek przygotowywania atrakcyjnych tras dla imprez masowych. Niewątpliwie największym powodzeniem, także wśród biegaczy z ościennych miast, cieszy się doroczny „Cross Saturna”.
Najważniejszy jest jednak wielki zapał, z jakim działa „Czeladź Biega”, a zawodnicy związani z tym stowarzyszeniem nie tylko odnoszą liczne sukcesy indywidualne, ale także potrafią przekonać i zmobilizować innych do uprawiania tych niebywale popularnych dziedzin sportu.

Ilona Grudzień

Wieloletni pracownik w Wydziale Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Czeladź na rzecz edukacji czeladzkich dzieci i młodzieży. Ma za sobą niejeden trudny czas, zwłaszcza kiedy pojawiały się kolejne reformy oświaty, a wraz z nimi ogrom zmian i zadań. Sprostanie im nie było łatwe.
Bogate doświadczenie i kompetencje zawodowe Ilony Grudzień sprawiły, że zarówno placówki oświatowe, jak też rodzice i opiekunowie wychowanków naszych przedszkoli i szkół wchodzili w nową rzeczywistość bez zbędnych problemów. Potrafiła cieszyć się wraz z nauczycielami ich sukcesami, pamiętać o wyróżniających się uczniach, dbać o dobre stosunki z przedstawicielami rodziców i opiekunów.


Huhtamaki Food Service Poland

Wieloletni partner współpracujący z Miastem Czeladź, szczególnie przy okazji organizacji imprez sportowych oraz Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Klub Seniora "Wrzos"

Klub Seniora „Wrzos” działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej to nie tylko miejsce, to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą, nim kierują, którzy potrafią wsłuchiwać się w drugiego człowieka, sprawiać, że uśmiech jest najlepszym lekarstwem na bolączki codzienności. Klub „Wrzos” to miejsce otwarte dla każdego. A tyle w nim energii, ile sił witalnych przekazują mu seniorzy, współtwórcy tego swoistego domu bez zobowiązań, jaki zbudowali. Z właściwą sobie werwą potrafią angażować tych mniej zdecydowanych i odważnych, a udzielające się każdemu pozytywne myślenie to esencja bywania we „Wrzosie”.


Muzeum Satrurn

Na tle regionalnej polityki historycznej czeladzkie Muzeum Saturn, chociaż liczące zaledwie 10 lat, jawi się jako placówka prężnie działająca, posiadająca bogaty, różnorodny dorobek. Jest istotnym elementem budowania obrazu Zagłębia Dąbrowskiego z perspektywy dawnej i najnowszej historii. Owocna jest także współpraca Muzeum z ośrodkami naukowymi oraz placówkami muzealnymi, przede wszystkim z regionu śląskiego. Muzeum Saturn jest trwałym elementem historycznego obrazu miasta. Za jego sprawą oraz pracowników naukowych z nim współpracujących możemy być uczestnikami dziejących się „na żywo” wydarzeń historycznych, uczestniczyć w licznych spotkaniach z potomkami ważnych dla historii miasta postaci, współtworzyć oparte na rodzinnych i domowych archiwach ekspozycje, przekazywać wiedzę o przeszłości miasta najmłodszemu pokoleniu.

W Misję istnienia Muzeum wpisana jest pamięć o górniczej przeszłości miasta – to jedno z najistotniejszych zadań, jakie postawiło przed sobą Muzeum. Świadkowie i dawni uczestnicy życia, którego rytm wyznaczały kopalniane syreny są po dziś dzień solą naszej czeladzkiej ziemi.


Waldemar Siemieniec

Właściciel Salonu Prasowego „M.E.R.S.I.” w Czeladzi ma na swoim koncie prestiżowe wyróżnienie prasy regionalnej, przyznane za sprawą stałych bywalców Saloniku „M.E.R.S.I.”. Salon to przyjazne miejsce klientom, w którym między sprzedawcą a klientem nawiązuje się nić sympatii, tu czeka na wszystkich serdeczna obsługa i dobra rada pracownika.


Jadwiga Techmańska-Bienia

Wieloletnia prezes czeladzkiego Oddziału Polskiego Związku Niewidomych. Pomaganie drugiemu człowiekowi to jeden z najpiękniejszych celów, jaki można postawiła na swojej drodze życia. Przewodnicząc zarządowi czeladzkiemu Oddziałowi Polskiego Związku Niewidomych, swoją misję wypełniała przez ponad ćwierć wieku. Zapewne trudno dociec, ile osób mogło liczyć na jej pomoc, jak wiele dobrze załatwionych ludzkich spraw pozostawiła za sobą. Na jej barkach spoczywała także odpowiedzialność organizacyjna i administracyjna - przez wszystkie lata znakomicie radziła sobie z rozlicznymi obowiązkami.

  • 1
  • 2
  • 3

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H