adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
18 maja 2022
kategoria:
Aktualności
Mapa pikników wojskowych
Mapa pikników wojskowych

21 maja na Rynku Starego Miasta odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

W sobotę, 21 maja, rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się specjalne pikniki. Wojsko zawita również do naszego miasta, a dokładnie na Rynek Starego Miasta.

Piknik wojskowy wystartuje o godzinie 11.00 i potrwa do godz. 18.00. Podczas wydarzenia swój sprzęt zaprezentują m.in. żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Żandarmerii Wojskowej, a także 5. Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć m.in. karabinek wz. 96 Beryl czy ręcznej wyrzutni pocisków przeciwpancernych typu Spike.

Na stoiskach promocyjno-informacyjnych będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. To nie wszystko. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto pamiętać o zabraniu dowodu osobistego).

Więcej informacji o naborze na stronie www.zostanzolnierzem.pl.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry