adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
13 stycznia 2020
kategoria:
Aktualności
Filip Lato podczas Finału WOŚP 2020 w Czeladzi
Filip Lato podczas Finału WOŚP 2020 w Czeladzi

Od dawna wiadomo, że czeladzianie mają wielkie serce, udowadniają to przy każdej okazji. A w to, co udało się zrobić podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niełatwo uwierzyć. Mamy kolejny rekord!!!

W drugą niedzielę stycznia cała Polska zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wydarzenia zorganizowane tego dnia w naszym mieście, ogromna chęć pomagania i hojność mieszkańców spowodowała, że znów pobiliśmy rekord. Wstępne szacunki mówią o kwocie: 72.714,26 zł, 104 euro, 5,17 funtów brytyjskich, 11,56 dolarów amerykańskich, 50 koron czeskich i...
jednej obrączce koloru złotego.

Od rana siedemdziesięciu wolontariuszy wyruszyło z charakterystycznymi puszkami, by spotkać na ulicach, w parkach i innych miejscach czeladzian z otwartymi sercami.

Pomagaliśmy też na sportowo. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia "Czeladź Biega" odbył się już po raz piąty bieg "Policz się z cukrzycą", który objął swoim honorowym patronatem burmistrz Zbigniew Szaleniec. Cel biegaczy był szlachetny, bowiem całość opłat, uiszczanych jako wpisowe, została przekazana na cele WOŚP.

 O godz. 16.00 przenieśliśmy się na czeladzki Rynek, gdzie pojawiła się WOŚPowa scena, a na niej wspaniali artyści. Znakomici muzycy z formacji New Transformation zaprezentowali zgromadzonej publiczności mieszankę dobrze znanych tanecznych hitów w autorskich aranżacjach. Wywodząca się z Czeladzi grupa Fair Weather Friends rozgrzewała publikę muzyką alternatywną będącą połączeniem współczesnej elektroniki z muzyką taneczną lat 70. i 80. Góralskie nuty, pośród elektronicznie przetworzonych dźwięków, dopłynęły do naszego miasta dzięki Gooralowi. Widownie chętnie wtórowała folkowym zaśpiewom i znakomicie się bawiła. Liczną grupę fanów przyciągnął także Filip Lato. Charyzmatyczny młody wokalista, w asyście świetnych muzyków, porwał czeladzian do tańca, serwując prawdziwą energetyczną bombę. Punktualnie o 20.00 wszyscy zgromadzeni skontaktowali się z niebem, wysyłając tam "światełko". Jednak zanim to nastąpiło, uczciliśmy minutą ciszy pamięć prezydenta Pawła Adamowicza.

Była energia, były wielkie, otwarte i gorące serca czeladzian, jest też rekord.

Przez cały dzień w czeladzkim sztabie WOŚP, zlokalizowanym w Miejskiej Bibliotece Publicznej nie brakowało pracy. Wieczorem rozpoczęło się liczenie, które trwało do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy zagrali na rekord, czyli przede wszystkim członkom sztabu, wolontariuszom zbierającym i liczączym pieniądze, a także tym, którzy wsparli organizacyjnie 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czeladzi - pracownikom: MOSiR, MZGK, Straży Miejskiej oraz przekazali często bardzo wartościowe przedmioty na licytacje i do sklepiku, a byli to:


Lista darczyńców:

Agencja Ochrony PEREZ
Akademia Języka Katarzyna Pilc
Andrzej Majewski
Angelika Młodecka, Weronika Wasik
Antykwariat „Latarnik”
Burmistrz Zbigniew Szaleniec
Cafe Desa
Ciastkarnia „Jubilatka”
Czeladzka Akademia Tenisa
Czeladzki Fundusz Senioralny
Czeladzkie Koło Gospodyń Miejskich
Czeladzkie Wodociągi
Enej
Filip Lato
Huhtamaki
Hurtownia Duet
Hurtownia Max
Hurtownia Omega
Kabaret Rak
Kopalnia Kultury
Krystyna Olejniczko
Krzysztof Zięcik
Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
Wojciech Maćkowski
Marilu Mobilne Atelier Urody
Millenium Centrum Sportu
Muzeum Saturn w Czeladzi
Ochotnicza Straż Pożarna w Czeladzi
Palarnia Kawy Marek Kocoń
Piekarnia Karol
Pizzeria Maximus
Polskie Wyroby Ręczne
Restauracja & Grill Bar Szafranowy Dwór
Restauracji pod Filarami
Rodzinne Centrum Rozrywki „Kangurek”
Silesia Tennis&Ski
Sklep Wędkarski z Czeladzi
Spark Welding Łukasz Madej
Strong House Fitness & Fight Club
Techprint
Termy Rzymskie
Toi Toi
Towarzystwo Motocyklowe Volni
Zofia Winiarz
Zagłębie Sosnowiec
Zagłębiowskie Koło Pszczelarzy
Zakład Optyczny „Foto-Optyka” K.M. Szczerba

Agencja Seed Bus Leszek Piekoszewski
Paweł Banaszek

  • 1
  • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry