adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
27 2020
kategoria:
Aktualności
Tak będzie wyglądał nowy basen
Tak będzie wyglądał nowy basen

 Remont starego basenu w Czeladzi, to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców tego miasta. Taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić ponieważ po zakończeniu prac budowalnych, na terenie Parku Grabek powstanie nowoczesny kompleks basenowy wraz ze strefą atrakcji wodnych dla najmłodszych.


Obecnie realizowany jest pierwszy etap prac, w ramach którego tuż przy basenie powstanie ponad setka dobrze oświetlonych i bezpiecznych miejsc parkingowych. Ponadto wiemy już jak po remoncie będzie wyglądał sam basen i jego otoczenie. – mówi rzecznik prasowy czeladzkiego magistratu, Jakub Kubasik.

Wstępna koncepcja wyglądu nowego basenu, która w ubiegły wtorek została zaprezentowana mieszkańcom Czeladzi za pośrednictwem profilu burmistrza Zbigniewa Szaleńca na jednym z portali społecznościowych, spotkała się z ich ciepłym przyjęciem. Dzięki tej wizualizacji poznaliśmy przybliżony wygląd powstającego basenu oraz otaczającej go infrastruktury. Jestem przekonany, że nowy obiekt, który wyposażony będzie w basen pływacki, basen rekreacyjny, brodzik, strefę wodnych atrakcji oraz całkowicie nowe szatnie, będzie cieszył nie tylko czeladzian, lecz również mieszkańców okolicznych miast. Oczywiście zostało nam do dopracowania kilka szczegółów projektowych, lecz niezmiernie cieszy nas fakt, że pomimo epidemii koronawirusa budowa nowego basenu nie zwalnia. – informuje burmistrz Zbigniew Szaleniec.


Remont basenu rozpoczął 28 maja 2020 roku, a całe przedsięwzięcie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj” przez wyłonioną w drodze przetargu sosnowiecką spółkę CEW. Całkowity koszt inwestycji to niemal 12 milionów złotych, zgodnie z umową powinna się ona zakończyć nie później niż do 30 kwietnia 2021 roku.

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Nowy Basen w Czeladzi - Informacja Prasowa 23.07.2020.pdf 20-07-27 08:40 289.68KB pobierz plik: Nowy Basen w Czeladzi - Informacja Prasowa 23.07.2020.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry