adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
27 2020
kategoria:
Aktualności
Wizualizacja zrewitalizowanej Cechowni
Wizualizacja zrewitalizowanej Cechowni

29 lipca w Czeladzi dojdzie do podpisania wartej niemal 31 milionów złotych umowy pomiędzy miastem a warszawską firmą Anna-Bud, której przedmiotem jest rewitalizacja budynku cechowni byłej Kopalni „Saturn”. W ciągu dwóch najbliższych lat w miejscu tym powstanie Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa Węglowego.

Do przetargu na przebudowę budynku stanęło osiem podmiotów, z których najkorzystniejszą ofertę złożyła warszawska firma Anna-Bud. Rewitalizacja budynku cechowni będzie możliwa dzięki uzyskaniu przez Czeladź dofinansowania ze środków unijnych w kwocie ponad 19 milionów złotych. Prawdopodobnie będzie to największa inwestycja realizowana przez władze miasta w nadchodzącej dekadzie.
Do podpisania umowy pomiędzy miastem a firmą Anna-Bud miało dojść już pod koniec czerwca, lecz jedna z firm startujących w przetargu na realizację inwestycji złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. – mówi burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec. Obecnie wiemy już, że Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie, dzięki czemu firma Anna-Bud niebawem będzie mogła rozpocząć prace budowlane. – dodaje burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Rewitalizacja cechowni to niezwykle ważna inwestycja nie tylko dla Czeladzi, lecz dla całego regionu Zagłębia Dąbrowskiego. Po remoncie, w zrujnowanym dziś budynku cechowni, powstanie Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa Węglowego. Liczymy, że nasz obiekt podobnie jak zabrzańska kopalnia Guido stanie się ważnym punktem na turystycznej mapie Śląska i Zagłębia, dzięki czemu będziemy mogli godnie upamiętnić historię górnictwa węglowego w naszym regionie. – opowiada rzecznik prasowy czeladzkiego urzędu, Jakub Kubasik.

Warto dodać, że po zakończeniu prac budowalnych, Czeladź zyska również nowoczesną mediatekę w kształcie bryły węgla, która będzie mieścić się w zrewitalizowanym budynku cechowni. To nie pierwsza inwestycja miasta realizowana na terenach dawnej Kopalni „Saturn”. Od 2013 roku w Czeladzi funkcjonuje Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, a w ubiegłym roku w wyremontowanych budynkach warsztatów elektrycznych
i transformatorowni, uruchomiono Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej „Saturn”.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Muzeum Górnictwa - Informacja Prasowa 27.07.2020.pdf 20-07-27 11:29 241.92KB pobierz plik: Muzeum Górnictwa - Informacja Prasowa 27.07.2020.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry