adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
20 maja 2022
kategoria:
Aktualności
Piknik wojskowy
Piknik wojskowy

W najbliższą sobotę, 21 maja, zapraszamy na Rynek Starego Miasta. Tego dnia, od 11.00 do 18.00, odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

Na naszym rynku pojawią się m.in. kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, armata przeciwlotnicza ZU-23, wyrzutnia pocisków przeciwpancernych SPIKE. Stanowiska: Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu.

Od 13.00 do 14.40 będą miały miejsce występy wokalne (Karolina Kubasik, Michał Lech, III LO w Dąbrowie Górniczej). Od 16.00 do 17.00 odbędzie się koncert muzyki wojskowej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Ponadto od 12.00 będzie można skosztować słynnej wojskowej grochówki.

Nie zabraknie również pokazów musztry wojskowej i sztuk walki w wykonaniu klas mundurowych (ZSOiT w Czeladzi) oraz pokazów grupy szybkiego reagowania Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Na stoiskach promocyjno-informacyjnych będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. To nie wszystko. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto pamiętać o zabraniu dowodu osobistego).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry