adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.

Urząd Miasta Czeladź opracowuje Gminny Program Rewitalizacji,

który ma na celu poprawić wizerunek miasta i sprawić, aby otoczenie stało się bardziej przyjazne, a mieszkańcy byli bardziej zadowoleni.

Zmiany mają polegać zarówno na podniesieniu walorów estetycznych Miasta, jak i na rozwiązaniu najbardziej palących problemów społecznych i gospodarczych.

Urząd Miasta Czeladź wraz z jednostkami miejskimi prowadzi analizy mające na celu określenie obszarów kryzysowych, na których należy szczególnie skupić politykę miejską. Tym samym analizy skupiono na 4 obszarach: Stare Miasto, Nowe Miasto, Stare Piaski oraz Kolonia Saturn. Pogłębione analizy tych części miasta pozwolą w nich wyznaczyć obszary rewitalizacji.

Wskazanie ww. 4 obszarów kryzysowych wynika nie tylko z obserwacji bezpośrednich, ale jest podparte danymi dotyczącymi sytuacji społecznej i gospodarczej. Jest też odpowiedzią na specyfikę tych obszarów. Jednocześnie stanowi kontynuację prowadzonej od roku 2003 polityki rewitalizacyjnej, skupionej na wybranych obszarach problemowych miasta.

Prowadzone badania, ankiety i analiza danych mają dostarczyć informacji czy proponowane obszary, granice nie powinny zostać zmienione lub zmodyfikowane.

MAPA OBSZARÓW REWITALIZACJI

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry