adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Gospodarka Eurofundusze w Czeladzi RPO 2007-2013 Rozwoj Społeczenstwa Informacyjnego w Czeladzi budowa sieci PIAP

Cel projektu


Zasadniczym celem projektu jest rozwiązanie specyficznych problemów w mieście na tle braku ogólnodostępnej, bezpłatnej infrastruktury dostępu do Internetu w miejscach publicznych – przestrzeni miejskiej oraz budynkach użyteczności publicznej. Pomimo rozwoju komercyjnej infrastruktury operatorskiej w Czeladzi występuje wyraźnie odczuwany deficyt w zakresie infrastruktury PIAPowej.

Przedsięwzięcie wnosi nową jakość w życie społeczne Czeladzi, wypełniając dotychczasową lukę w zakresie inwestowania w infrastrukturę publiczną ICT i umożliwiając wdrażanie kolejnych inicjatyw, w szczególności dotyczących e – usługi i e – administracji.

Dzięki realizacji inwestycji powstanie nowoczesna i wielofunkcyjna infrastruktura zmieniająca diametralnie sytuację społeczności lokalnej, w tym zwłaszcza osób z grupy 55+ zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Dzięki projektowi, będącym pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w historii samorządu, w mieście wyrównane zostaną szanse rozwoju społeczeństwa w oparciu o ICT.

W efekcie wdrożenia projektu zapewniony zostanie dostęp do szerokopasmowego, bezpiecznego Internetu w miejscach użyteczności publicznej, pozbawionych tego rodzaju infrastruktury – w najbardziej ruchliwych miejscach miasta i lokalizacjach generujących największe potoki pasażerów, pieszych, zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Lokalizacja telecentrów w instytucjach kultury umożliwia łatwe dotarcie mieszkańcom, w tym zwłaszcza osobom starszym.

Projekt realizowany w latach 2012 – 2014.

Opis projektu
Przedmiotem projektu jest realizacja przez Gminę Czeladź sieci 20 PIAPów (9 infokiosków, 9 hot – spotów i 2 telecentrów) wraz z realizacją sieci Internet w standardzie technologicznym WIMAX, zapewniającej komunikację z infokioskami i hot – spotami (aby utworzyć sieć, prowadzone są prace instalacyjne i montażowe).

 

Infokiosk

 

Infokiosk wewnętrzny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

telecentrum w GSW "ELEKTROWNIA"

 

Przedsięwzięcie obejmuje także wyposażenie telecentrów, zakup i instalację infrastruktury teleinformatycznej składającej się na potrzeby tzw. Centrum Utrzymania Sieci PIAP, zlokalizowanego w budynku Urzędu Miasta.

Całkowita wartość projektu wynosi 2.388.930,48 zł, z czego dofinansowanie ze środków EFRR do kwoty 2.030.590,90 zł.

 

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry