adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.

Podczas inaugurującego XVIII Festiwal Ave Maria koncertu Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" szczelnie wypełniła się wspaniałą muzyką i... publicznością.

Z całą pewnością melomani, którzy zdecydowali się czwartkowy wieczór spędzić w Galerii "Elektrownia" nie pożałowali swojego wyboru. Dźwięki najpiękniejszych i najpopularniejszych arii operowych, operetkowych i musicalowych były prawdziwą ucztą dla duszy. Laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych - Hasmik Sahakyan, Aleksandra Opała-Wójcik, Sławomir Naborczyk i Adam Zaremba, udowodnili, że ich osiągnięcia są w pełni zasłużone. Znakomity akompaniament Mirelli Malorny-Konopki i przepełnione pasją przedwodnictwo ks. Pawła Sobierajskiego dopełniły dzieła.

Czy, zakończony owacją na stojącą, czwartkowy koncert to dopiero przedsmak tego, co jeszcze czeka festiwalową publiczność?

O rozpoczynającym się XVIII Festiwalu Ave Maria mówiono także w "Aktualnościach" TVP 3 Katowice. Materiał dostępny na stronie wwww TVP 3 Katowice.

XVIII Festiwal Ave Maria - koncert w GSW "Elektrownia

 

Od dawna Turniej Tenorów im. Bogdana Paprockiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem melomanów, nie inaczej było i tym razem.

Osiemnasta edycja festiwalu przyniosła powiew świeżości, bowiem do trzech znakomitch śpiewaków - Kamila BieniaEmila Ławeckiego i Mikhaila Malafyiego dołączyła kobieta, występująca w podwójnej roli - sporanistki i skrzypaczki, Anna Malesza. O doskonałość i prezcyzję wykonywanych dźwięków zadbał dyrektor Festiwalu Ave Maria maestro Sławomir Chrzanowski we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej.

Tegoroczny Turniej Tenorów stał się też okazją do świętowania Dnia Matki, co zaakcentował - prowadzący czwartkowy koncert ks. Paweł Sobierajski - porywającym wykonaniem utworu Cesare Bixio pod tytułem Mamma.

Fascynujący repertuar, wybitne głosy i zachwycające wykonania - w takich słowach można, w największym skrócie, opisać piątkowy koncert XVIII Festiwalu Ave Maria w kościele św. Stanisława B.M.

XVIII Festiwal Ave Maria - Turniej Tenorów

 

Gwiazdą trzeciego wieczoru XVIII Festiwalu Ave Maria była Ewa Uryga. Przepełnione emocjami utwory gospelowe, chwyciły za serca zgromadzoną publiczność.

Kunszt i talent artystki będą pewnie jeszcze długo wspominane przez uczestników trzeciego festiwalowego wieczoru, podczas którego nieco odeszliśmy od klasycznego repertuaru.

"To była prawdziwa uczta dla duszy" - takie komentarze słychać było po zakończeniu koncertu, gdy rozbłysły światła i nadszedł czas, by zakończyć to głębokie i poruszające doznanie. Nic dziwnego, piękne teksty, głoszące - charakterystyczne dla tego gatunku muzyki - uwielbienie dla Boga, wyśpiewane doskonałym, ciepłym, kipiącym emocjami głosem Ewy Urygi, w towarzystwie orkiestry kameralnej "Incendi0", mogły powodować dreszcze. Szczególnie wzruszające okazało się wykonanie - w duecie z córką, Oliwią Kędziorą - piosenki Tomorrow, z pięknym i ważnym przesłaniem, że ważnych spraw nie należy odkładać, bo nikt nie obieca nam, że jutro nastąpi.

Przy doborze repertuaru, Ewa Uryga nie zapomniała nawiązać do nazwy festiwalu, w którym przyszło jej uczestniczyć i z przejęciem wyśpiewałą "Ave Maria" i to w dwóch piosenkach. Charyzma wokalistki tak zahipnotyzowała widzów, że bez wahania przyjęli propozycję wspólnego śpiewania. Takie wieczory pamięta się długo.

XVIII Festiwal Ave Maria - koncert Ewy Urygi w Kopalni Kultury

 

Ostatni dzień XVIII Festiwalu Ave Maria spotęgował siłę muzycznych wrażeń, których w ostatnim czasie dostarczali występujący artyści.

Tę dobrze już znaną imprezę artystyczną zakończył koncert muzyki chóralnej w wykonaniu chórów lekarskich w kościele św. Stanisława B.M. oraz występ najbardziej wyczekiwanego artysty i gwiazdy tegorocznego Festiwalu Ave Maria - Stanisława Soyki.

Ciekawie w konwencję festiwalu wpisał się także, występujący przed Stanisłem Soyką WZB. Fukcjonujący w realiach zakładu karnego zespół, specjalnie na tę okazję, przygotowali repertuar religijny w bluesowych aranżacjach.

XVIII Festiwal Ave Maria - WZB i Stanisław Soyka

 

Galerie:

XVIII Festiwal Ave Maria - koncert w GSW "Elektrownia

XVIII Festiwal Ave Maria - Turniej Tenorów

XVIII Festiwal Ave Maria - koncert Ewy Urygi w Kopalni Kultury

XVIII Festiwal Ave Maria - WZB i Stanisław Soyka

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry