adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.

Adam Śmigielski

Adam Śmigielski

urodził się 24 grudnia 1933 roku w Przemyślu na Zasaniu. Wśród osiągnięć księdza biskupa niewątpliwie największym jest stworzenie od podstaw struktur diecezji sosnowieckiej. Honorowym Obywatelem Miasta Czeladź był od 8 maja 2008 r. Burmistrz Marek Mrozowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Sławomir uzasadnili wybór księdza biskupa Adama Śmigielskiego na Honorowego Obywatela Miasta w następujący sposób:

"Bp Adam Śmigielski przez blisko16 lat swej posługi kapłańskiej w naszej diecezji, był zawsze serdeczny i życzliwy naszemu miastu. Swą mądrością i wiedzą inspirował i wciąż inspiruje rzesze wiernych. Jego wizyty w naszym mieście zawsze spotykały się ogromnym entuzjazmem mieszkańców. Bp Adam Śmigielski jest osobą wyjątkową, która w niezwykły sposób potrafi dotrzeć do serc ludzkich, zagrzewając je wiarą, nadzieją i miłością do bliźnich. Wkład Jego Eminencji w promocje Zagłębie jest niepodważalny. Umieszczenie tak znamienitej osobistości w gronie Zasłużonych miastu Honorowych Obywateli będzie niewątpliwym zaszczytem dla nas mieszkańców Czeladzi."

ks. bp Adam Śmigielskie zmarł 7 października 2008 r. po długiej i ciężkiej chorobie.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry