adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Miasto Honorowi obywatele Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Honorowa Obywatelka Czeladzi od 2010 r. Pani Ilona Kuśmierska to ceniona w kraju aktorka oraz niezwykle utalentowany reżyser dubbingowy. Już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie sztuką oraz teatrem. W roku 1970 skończyła PWST w Warszawie. Już podczas studiów dała się poznać jako wyśmienita aktorka wcielając się w postać niezapomnianej Jadźki w filmie „Sami Swoi”. Następne lata jej kariery to takie filmy jak „Noce i Dnie”(Emilka Niechcic), „Kochaj albo rzuć” oraz „Nie ma mocnych”. Pani Ilona dała się też poznać jako znakomita reżyserka i aktorka dubbingowa użyczając głosu wielu bohaterom kreskówek oraz kierując pracą swych kolegów, aktorów dubbingowych.

Pani Ilona jest mocno związana z Czeladzią. Poprzez swoją działalność artystyczną promuje Czeladź w kraju i za granicą. Przez lata pracy jako aktorka oraz w charakterze reżysera dubbingowego dała się poznać jako wybitny talent oraz dobry kolega.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry