adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.

Michał Szczujko

Michał Szczujko

Dnia 26.03.2009 r. tytuł Honorowego Obywatela Miasta Czeladź przyznano Michałowi Szczujce - wieloletniemu Burmistrzowi partnerskiego miasta Czeladzi – Żydaczowa. Michał Szczujko przez 18 lat pełnił funkcję Burmistrza Miasta Żydaczowa. Był współinicjatorem nawiązania współpracy partnerskiej między Czeladzią a Żydaczowem. Dzięki jego staraniom mieszkańcy Żydaczowa mogą poznawać polskie tradycje, historię i zabytki poprzez uczestnictwo w licznych wymianach – młodzieżowych, kulturalnych, wymianie przedstawicieli stowarzyszeń i samorządowców.

Z inicjatywy Michała Szczujko Gmina Żydaczów zgłosiła się do uczestnictwa w polsko-ukraińsko-amerykańskim projekcie PAUCI zakładającym nawiązanie wspołpracy między gminami polskimi i ukraińskimi. W lipcu 2004 r. Pan Michał Szczujko (ze strony ukraińskiej) podpisał pierwszą umowę o współpracy miast partnerskich Czeladzi i Żydaczowa. To zapoczątkowało trwającą już prawie 7 lat współpracę między miastami.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry