adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Ryszard Dudek

(ur. 23 marca 1936 w Czeladzi, zm. 6 lutego 2011 w Warszawie) – dyrygent i pedagog. Od 1992 – profesor zwyczajny Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zasłużony Działacz Kultury

Studia muzyczne ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie w 1962 w klasie Stanisława Wisłockiego. Był pierwszym dyrygentem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie, współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, Operetką Warszawską, Polskim Teatrem Muzycznym - Warszawską Sceną Operową, dyrygował w prawie wszystkich filharmoniach w kraju i za granicą. Przez wiele lat w Akademii Muzycznej w Warszawie prowadził również Studencką Orkiestrę Symfoniczną. Na tej uczelni sprawował funkcje: Dziekana Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki, Kierownika Katedry Dyrygentury oraz w latach 2002 _ 2005 - Prorektora ds. nauki i dydaktyki. Regularnie jako dyrygent nagrywał muzykę dla filmu polskiego. Był dyrygentem w ponad 30 filmach fabularnych i serialach, m.in. Seksmisja, Na kłopoty... Bednarski, Prymas. Trzy lata z tysiąca. Wykształcił wielu dyrygentów zajmujących eksponowane stanowiska w życiu muzycznym w kraju i za granicą. Zmarł 6 lutego 2011 roku w Warszawie.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry