adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Samorząd Inwestycja 30-lecia w Czeladzi (GŁOSOWANIE)

30. rocznica powstania samorządu terytorialnego, która przypada 27 maja 2020 roku, skłania do podsumowań. Wiele działo się w naszym mieście pomiędzy 1990 a obecnym 2020 rokiem. Jeśli wrócić pamięcią do początku lat 90. XX wieku z łatwością można dostrzec, że kolejni włodarze miasta: Eugeniusz Bliźnicki, Zygmunt Machnik, Kazimierz Jakóbczyk, Marek Mrozowski, Teresa Kosmala i urzędujący drugą kadencję z woli mieszkańców burmistrz Zbigniew Szaleniec oraz radni rady miejskiej wszystkich kadencji samorządu uczynili sporo, by nadać miastu nowy kierunek rozwoju.

Inwestycje powstawały w miarę możliwości budżetowych miasta, wykazywanej operatywności w pozyskiwaniu funduszy, w tym tzw. funduszy zewnętrznych oraz dotacji z Unii Europejskiej, a także zgodnie z posiadaną wizją dalszej ewolucji miasta i potrzebami mieszkańców. Sytuacja finansowa miasta była raz lepsza, raz gorsza. Wiadomo, że początki naszej samorządności w niczym nie przypominały czasów współczesnych. Inne potrzeby były u zarania nowej rzeczywistości, tuż po pierwszych wolnych wyborach samorządowych, a inne są obecnie. Trzy dekady przemian gospodarczych i społecznych odcisnęły swoje piętno na wizerunku Czeladzi. Jednak w ostatnich latach nabrały niespotykanego dotąd tempa. W długim procesie zmian swój udział mają także mieszkańcy, chociażby dzięki funkcjonującemu od kilku lat Budżetowi Obywatelskiemu.

Dlatego z okazji 30-lecia samorządu wytypowaliśmy 30 inwestycji i obiektów, by to właśnie mieszkańcy w głosowaniu wskazali, które z nich najbardziej przyczyniły się do zmiany oblicza miasta, warunków życia czy jego estetyki.

Głosowanie rozpoczyna się 1 czerwca i będzie trwać przez 2 tygodnie, czyli do 14 czerwca 2020 roku. Nasze propozycje prezentujemy w kolejności alfabetycznej, bez względu na czas, w którym powstały. Wynik głosowania przedstawimy w następnym wydaniu „Echa Czeladzi”.

Nie znaleziono aktywnych sond.

GALERIA KONKURSOWA (w kolejności alfabetycznej)

  • 1
  • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry